Demitrova neviditeľná hokejka trhu

Autor: Jozef Hrin | 5.10.2014 o 13:14 | Karma článku: 4,12 | Prečítané:  939x

Smrť, spoločne so sexom, peniazmi a mocou sa predávajú v mediálnom pekárstve ako teplé rožky a je otázne, či film „38“ je vážne prejavom pocty nebohému Demitrovi, alebo jeho smrť chce niekto zneužiť na súkromné účely.

     7. septembra 2011 zomrel tragickou smrťou jeden zo slovenských hokejových útočníkov – Pavol Demitra  a po troch rokoch sa do kín dostáva film s názvom „38“ – filmová pocta hokejovej legende. Nie je to nič nové, ak poviem, že médiá sa radi priživia na tragických udalostiach.

     Niečo podobné sa stalo aj v súvislosti s nedávnou udalosťou tragickej smrti Ivety Bartošovej (1966 - 2014), ktorá (dovolím si tvrdiť) spôsobila salvy radosti v sídlach bulvárnych plátkov, strieľalo sa šampanským, pretože každý vedel že najbližšie tri týždne si priemerný Slovák (ktorý nemá inej roboty, len sa starať do života iných) kúpi výtlačok hocičoho, dokonca aj použitého toaletného papiera, len aby sa dočítal pikošky zo súkromného života nebohej Bartošovej.

     Rovnako sme to mohli pozorovať aj pri smrti Robina Williamsa (1951 - 2014), kedy sa jedna z komerčných televízií rozhodla zmeniť vysielací program a vysielala film, v ktorom účinkoval v hlavnej role. Žeby súcit? Pocta? Kdeže. Sledovanosť a všetko čo s ňou súvisí. A to isté sa teraz deje s Pavlom Demitrom.

     Skutočne si myslíte (ak by Pavol zomrel na starobu) žeby o ňom natočili nejaký film? Pochybujem. Zaslúži si pokojný odpočinok, no mediálne hyeny - ovládané Smithovou neviditeľnou rukou trhu - nám opäť ukázali, že kvôli zisku sú schopné vykopať aj hrob.

                                                                                                                       Jozef Hrin

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nesledujeme mohutnú wagnerovskú operu, skôr reláciu o varení

Každý bude trochu nespokojný.


Už ste čítali?