Nech žije Amnézia Slovenského národa!

Autor: Jozef Hrin | 24.9.2014 o 18:16 | Karma článku: 7,51 | Prečítané:  857x

    Hundranie a opakované nadávky na kampane zázračne prinášajúce výhody, ktoré sa už po voľbách nebudú opakovať, všetci poznáme. Poznáme však aj dôvod prečo sa takéto poklonkovanie neťahá celé 4 roky?

   Každé voľby sú sprevádzané politickou kampaňou, ktorá nám zrazu prináša napríklad autobusy zadarmo pre žiakov a seniorov (ako v Humennom) alebo chystané bezplatné vlaky pre študentov. Akonáhle je po voľbách, vyškerení billobardoví politici prestávajú ukazovať zdvihnuté palce a namiesto toho dvíhajú prostredníky. Nasledovné 4 roky sa nedeje nič až pokiaľ znova nepríde zázračný čas volebný. (možno trocha hlúpa) otázka znie: Prečo je to tak? Prečo sa politici nesnažia celé 4 roky ale iba nepatrných pár mesiacov pred voľbami? Hlavným dôvodom je (samozrejme) zviditeľnenie sa, no tento dôvod úzko súvisí s Amnéziou Slovenského národa.

     Sme náramne zabúdavý národ, či už na regionálnej alebo celoslovenskej úrovni. Pamätá si z nás niekto ešte na tie gorilie protesty? Pamätá si ešte niekto na hlas neúspešného prezidentského kandidáta zaznamenaný na „Gorilej“ páske? Alebo hlas ďalšieho neúspešného prezidentského kandidáta na Matovičovej páske? Väčšina z nás už na to pomaly zabudla. A niet divu, každý má oveľa dôležitejšie veci na práci. Netrvá dlho a človek si nespomenie na staré kauzy a staré prehrešky, a práve preto z parlamentu tiahne pach hniloby z dvadsaťročných politických mŕtvol, ktoré už dávno mali byť pod dvojmetrovou vrstvou hlasovacích lístkov postrádajúcich ich mená. Im sa totiž neoplatí míňať ťažké mafiánske peniaze na niečo, čo si predsa ľudia nebudú po pár mesiacoch pamätať. Veď predsa aký význam by malo hneď v prvom roku volebného obdobia usporiadanie „Pivných dní“ či oceňovanie „Športovec roka“ (ako sa to udialo tento rok v Humennom), alebo iných a užitočnejších projektov, keď majú Slováci takú silnú amnéziu a po zopár rokoch by si na to sotva niekto spomenul?

      „Kľúčom k šťastiu je zlá pamäť“  

                                                    (Rita Mae Brown)

    Už starí Rimania vedeli, ako manipulovať s plebsom a ich rímske pravidlo „panem et circenses“ (chlieb a hry) sa stále osvedčuje ako veľmi dobre zvolená taktika. Preto máme aktuálne možnosť sledovať všelijaké podujatia a oslavy v našich obciach, ktoré sa doteraz neuskutočňovali a veľa voličov im na to skočí aj s navijakom. Ľuďom netreba veľa, popravde nám stačí len ten chlieb a hry, lenže...keby na tom našom Slovensku bol aspoň ten chlieb.

                                                                                                                                Jozef Hrin 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nesledujeme mohutnú wagnerovskú operu, skôr reláciu o varení

Každý bude trochu nespokojný.


Už ste čítali?